Kdo jsem, co chci

26. prosince 2011 v 22:26 | Pekařinka
Jsem 15letá poměrně sebevědomá holka bydlící v menším městě na Vysočině. Zatím úspěšně studuji gymnázium, kde se mimo jiné setkávám s mými nejlepšími přáteli. tento blog zakládám v prvé řadě z jednoho důvodu - chci si véct záznamy o sobě, o svém zlepšení, o tom, co mě zaujalo nebo o mých názorech. Nezkládám ho pro čtenost a vysokou návštěvnost, ale protože tím můžu někomu pomoct.

MIluji pečení a vaření... můžu tomu vlastně říct motání v kuchyni... Nikdy mě k tomu nikdo nijak nevedl, ale mě se to strašně zalíbilo. Už jsem překonala dobu častých neúspěchů a teď vymýšlím vš tak, aby to bylo zdravé, bylo tam málo tuků a cukrů.
Red Velvet cupcakes

Moje úplně první cupcakes - citronové s buttercream :)

Zajímá mě věda - fyzika a chemie, jednou chci totiž mít práci v těchto oborech. Je totiž vždy co poznávat, je něco, na co můžeme hledat odpověď. Mnoho lidí se zasloužilo o zodpovězení toho, co mě zajímá - jednou chci být taky ta, která do vědy přinese nový poznatek.

Už zde padla zmínka o mém zlepšení. Jakého zlepšení to vlastně chci dosáhnout ?
Chci být sama se sebou spokojená. Chci shubnout 8-14 kilo, naučit se pít především vodu, naučit se odporovat sladkému a přitom nepřestat s pečením, které mě strašně baví, zlepšit svou fyzickou kondici, skoncovat s masem, které nesnáším (výjimku tvoři kuřecí a krůtí) a naopak více konzumovat tofu a maso sojové a zformovat si postavu. Tyto ideály zdaleka nejsou všechny a rozhodně je nikomu nenutím. Kdokoli si však může z mých budoucích zápisků vzít inspiraci.

Inspirace, důležitý pojem.
Pokud budu chtít tohoto všeho dosáhnout, musím mít něco, co mě pomůže přetrvat v mém snažení. Inspiraci můžu mít v osobách, které dokázaly "mého" cíle, v obrázcích, oblečení nebo i ze sebe samé.
Je nutné nějakou mít, protože když se dostanu do situace, kdy budu mít chuť se vším skoncovat (a že jich bude), moje inspirace mi pomůže jít dál. Proto se můžu podívat třeba na to, jak moc už jsem uspěla nebo, že mi sluší víc to tričko, ve kterém jsem vypadala prostě otřesně.

Všeho s mírou.
Nic se nemá přehánět, proto se musí pozvolna. K tomu nemám co dodat.

Hodně štěstí Pekařinko

tvoje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ver Ver | Web | 1. ledna 2012 v 18:42 | Reagovat

Zníš jako hodně chytrá holka. Líbí se mi že si jdeš za svým cílem. Budu ti držet palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama