Leden 2012

Za týden 2 kila dole :)

6. ledna 2012 v 18:46 | Pekařinka
Od té doby, co jsem začala hubnout neuběhl ještě pořádně ani týden a já shodila dvě kila, takže ze 65 mám 63... Moje tělo si zase začíná zvykat na snížený příjem kalorií a zvýšený pohyb (1 - 1,5 hodiny na steperu denně). A hlavně mě to hubnutí baví. Předem si vždy plánuji jídelníček a vyhrávám si s úpravou jídla na talíři, protože jím i očima - z toho důvodu si vše servíruji také na talířky menší. Hlavou se mi honí tisíce kombinací, jak skloubit zdravé a nízkokalorické bez přidání cukrů a tuků... Dokonce se již vidím v zástěře (dobře, nenosím zástěru, ale puntíkaté šaty, které nenosím, protože než přišlo počasí na ně, změnil se můj úhled pohledu na můj vzhled v nich) u plotny, jak přímo připravují pokrm. Jak už jsem řekla - baví mě to a to je klíčem k úspěchu...


Chce to pevnou vůli!

2. ledna 2012 v 17:31 | Pekařinka
Téma tohoto týdne se naprosto hodí na můj blog.

Cesta za lepším životem je jednoduše znící, ale těžko praktikující pojem znamenající zlepšení sebe samého za účelem svého lepšího žití.

Právě období kolem Nového roku je plné rozhodnutí přejít na cestu lepšího života. však to sami znáte - předsevzetí. Někdo chce být hubenější, někdo má v plánu více se učit, včas chodit do práce, pravidelně sportovat, být k ostatním vlídnější, jíst zdravěji, méně utrácet... Většinou však novoroční předsevzetí končí nezdarem již během ledna, ale proč?

Dle mého názoru je nevětší chybou to, že nepostupujeme pozvolna. Chceme zhubnou, tak se denně omezíme na 500 kalorií, brzy vidíme úbytek na váze, ale také na energii, soustředěnosti a sebeovládání. Dělá nám neskutečný problém odolávat sladkému a nakonec stejně podlehneme a k předchozímu režimu se těžko nebo vůbec nevracíme. Nebo se cvičením - začneme cvičit denně, pak zjistíme, že na to nemáme čas a nebaví nás to a budeme to omezovat tak, že z plánu nic nezbyde.

Začněte pomalinku! Rozhodněte se, že denně vynecháte nějaký ten kousek čokolády, každý druhý den si dejte půl hodinky protahování, denně se o 20 minut více učte nebo začněte chodit spát o 10 minut dříve... Jakmile si na toto organizmus zvykne, můžeme přidat... Pokud máme alespoň nějakou vůli, mělo by se to vydařit. Odměnou nám bude radost ze sebe samotné/ho a k tomu vlastně celý život vede...

Nezapomeňte však, že úspěch není koncem této cesty. Cesta k lepšímu životu není založena jen na shozených kilech, ale na všech věcech, které časem budete objevovat. Někdo přijde na to, že se chce naučit lépe péct, někdo na to, že by chtěl udělat něco pro ostatní... Tato cesta je nekonečná.

Pokud budete pravidelně číst můj blog, zjistíte, že jsem právě jedna z těch, které chtějí přejít na lepší cestu. Uvidíte, jak se budu rozhodovat na rozcestích a těžko budu přecházet zarostlou cestičkou. A jak si postupně budu přidávat cíle a radovat se, když dorazím do toho prvního...


Náhrada gumových medvídků

1. ledna 2012 v 16:52 | Pekařinka |  Nízkokalorické nápady !
Žádné kalorie a maximální sytost !

Agar - někomu může připadat, že je to to samé jako želatina, ale má to především 2 velké rozdíly. Želatina se vyrábí odvarem z kostí a zbytků z prasátek, naopak agar se vyrábí složitým procesem z mořských řas. To by byl jeden rozdíl, ten druhý je, že želatina má 344,16 kcal na 100g (zdroj této informace) naopak agar je kalorií prostý.

Agar se nyní dá snadno koupit, já ho kupuji v prodejně zdraveého životního stylu a sáček, který stačí na litr vody mě stojí pouze 12 korun. Prodává se klasicky ve formě práčku, který se nasype do téměř vřící vody a asi 2 minuty se intenzivně míchá, aby se nepřipálil a zároveň aby nám nevřel. V této fázi můžeme přidat aromata a barviva.

Protože ráda peču, mám aromat celkem slušnou sbírku, protože by mi však navýšily kalorickou hodnotu (nevyčetla jsem její hodnotu), aroma nepřidávám a přidávám pouze barviva. Hotová hmota se může nalít do nejrůznějších forem. Využít se můžou pevná tvořítka na led, klasických plastových misek, silikonových forem na pečení...

Agar používám jako náhradu sladkého, protože po požití už nemám chuť na sladké a také jako svačiny v době, kdy mám hlad a do doby, kdy mám jedno ze tří jídel mám daleko.