Náhrada gumových medvídků

1. ledna 2012 v 16:52 | Pekařinka |  Nízkokalorické nápady !
Žádné kalorie a maximální sytost !

Agar - někomu může připadat, že je to to samé jako želatina, ale má to především 2 velké rozdíly. Želatina se vyrábí odvarem z kostí a zbytků z prasátek, naopak agar se vyrábí složitým procesem z mořských řas. To by byl jeden rozdíl, ten druhý je, že želatina má 344,16 kcal na 100g (zdroj této informace) naopak agar je kalorií prostý.

Agar se nyní dá snadno koupit, já ho kupuji v prodejně zdraveého životního stylu a sáček, který stačí na litr vody mě stojí pouze 12 korun. Prodává se klasicky ve formě práčku, který se nasype do téměř vřící vody a asi 2 minuty se intenzivně míchá, aby se nepřipálil a zároveň aby nám nevřel. V této fázi můžeme přidat aromata a barviva.

Protože ráda peču, mám aromat celkem slušnou sbírku, protože by mi však navýšily kalorickou hodnotu (nevyčetla jsem její hodnotu), aroma nepřidávám a přidávám pouze barviva. Hotová hmota se může nalít do nejrůznějších forem. Využít se můžou pevná tvořítka na led, klasických plastových misek, silikonových forem na pečení...

Agar používám jako náhradu sladkého, protože po požití už nemám chuť na sladké a také jako svačiny v době, kdy mám hlad a do doby, kdy mám jedno ze tří jídel mám daleko.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ver Ver | Web | 1. ledna 2012 v 18:43 | Reagovat

Gumídky mám ráda, ale už jsem je dlouho neměla a dlouho si je taky nedám. Jo, jsou hoodně kaloričtí a teď o svátcích bylo jídla až až.... Agar jsem opravdu neznala :) Někdy to vyzkouším :) díky za typ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama